Šport

Autor: Roman Vajaš | 15.5.2015 o 11:17 | Karma článku: 1,22 | Prečítané:  127x

Šport - téma, ktorá už dlhšie rezonuje medzi občanmi Slovenska a ktorej sa chcem intenzívne venovať. Týka sa nás všetkých - mladších aj starších.

Od malička som bol vedený k aktívnemu štýlu života. Ako bývalý futbalový brankár a neskôr ako mládežnícky tréner, som mal možnosť vidieť a poznať na vlastnej koži, aké je dôležité, keď naše deti vyrastajú na športoviskách a venujú sa niečomu hodnotnejšiemu. Vidím to aj na mojom synovi, ktorý sa vo voľnom čase venuje rôznym športovým aktivitám. Preto stále tvrdím, že šport je istá forma kultúry, vďaka ktorej sú deti k týmto hodnotám vedení.

Lenže na to, aby si od úplného začiatku tento blízky vzťah k športu budovali a hľadali k nemu z dlhodobejšieho hľadiska neustálym spôsobom cestu, musíme im v prvom rade vytvárať dostatočne kvalitné  a dôstojné podmienky. Od malých sídliskových detských ihrísk až po veľké všešportové areály, ktoré môžu podporiť nielen rast našich detí, ale aj vychovať ďalších profesionálnych športovcov pre národné reprezentácie,  môžeme dosiahnuť oveľa viac.

Slovensko má či už z bohatej minulosti, ale aj zo súčasnosti mnoho športovcov, ktorí sa stali pre našu krajinu skvelými príkladmi a vzormi, ako môže mladý nadaný človek na sebe tvrdo pracovať a viesť plnohodnotný život, ak svoj potenciál naplno využije pre svoje vlastné dobro. Títo ľudia sú vďaka svojim schopnostiam a prístupu k životu výborným príkladom aj pre politikov. Nosia v sebe presne tie  hodnoty, na ktoré by sme v žiadnej funkcii nemali zabúdať. Z tohto hľadiska mám preto eminentný záujem, aby sme tieto myšlienky premenili časom v realitu a naše nádeje dostatočne podporovali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?