Mládež a šport - realita

Autor: Roman Vajaš | 28.5.2015 o 13:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Aj z tohto dôvodu som vstúpil do politickej arény, aby som vrátil deťom isté hodnoty, ktoré im súkromný sektor odopiera.

Od nepamäti ľudia radi premýšľajú o veľkých veciach, ktoré by buď radi vlastnili alebo ich skrátka uskutočnili. Premenili do reality svoje nápady a túžby do niečoho hmatateľného, na čo by boli do konca života hrdí. Niektorí si dávajú pre zmenu prehnané ciele, ktoré sa bohužiaľ nedokážu spojiť s realitou. Cez to všetko však ľudstvo dosiahlo a neustále dosahuje úžasné veci, pretože človek má jednoducho  od prírody tendenciu napredovať. Nezastaviť sa pred prvými prekážkami a napokon s veľkým úžasom dosiahnuť nedosiahnuteľné. Inými slovami, prahneme po úspechoch a našich snoch.

Lenže občas sú tie naše sny a ciele oveľa bližšie a jednoduchšie, než si možno myslíme. Pri tých našich ambíciách zabúdame na praktickosť a potrebu jednotlivcov. Budujeme od najvyšších poschodí, no nemyslíme na tie najnižšie. Toto som sa snažil mať v živote neustále na pamäti a keď som vstupoval do politiky, povedal som si, že z tejto myšlienky nesmiem nikdy upustiť, inak by som zaprel ideu, o ktorej som presvedčený a ktorej verím.

Keď som vyrastal, snažil som sa viesť hodnotný život a na tomto postaviť svoju budúcnosť. Veľa z toho som našiel v športe, keď som prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami až po mužov, ako futbalový brankár na Myjave. A neskôr spätne som si uvedomil, aké dôležité sú pre deti rôzne aktivity, vďaka ktorým sa z vás stáva lepší človek. Veľa z toho sa začína na detských ihriskách, či na obyčajných otvorených trávnatých plochách. Avšak v dnešnej dobe vnímam, že z našej spoločnosti tieto areály a zelené plochy postupne miznú, resp. sa dostávajú do súkromných rúk.

V tomto prípade platí, že egoistické plány a túžby zakrývajú ľuďom oči, pred hodnotnejšou budúcnosťou našej spoločnosti. Aj z tohto dôvodu som vstúpil do politickej arény, aby som vrátil deťom isté hodnoty, ktoré im súkromný sektor odopiera.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?