Mládež a šport - realita

Autor: Roman Vajaš | 28.5.2015 o 13:08 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  123x

Aj z tohto dôvodu som vstúpil do politickej arény, aby som vrátil deťom isté hodnoty, ktoré im súkromný sektor odopiera.

Od nepamäti ľudia radi premýšľajú o veľkých veciach, ktoré by buď radi vlastnili alebo ich skrátka uskutočnili. Premenili do reality svoje nápady a túžby do niečoho hmatateľného, na čo by boli do konca života hrdí. Niektorí si dávajú pre zmenu prehnané ciele, ktoré sa bohužiaľ nedokážu spojiť s realitou. Cez to všetko však ľudstvo dosiahlo a neustále dosahuje úžasné veci, pretože človek má jednoducho  od prírody tendenciu napredovať. Nezastaviť sa pred prvými prekážkami a napokon s veľkým úžasom dosiahnuť nedosiahnuteľné. Inými slovami, prahneme po úspechoch a našich snoch.

Lenže občas sú tie naše sny a ciele oveľa bližšie a jednoduchšie, než si možno myslíme. Pri tých našich ambíciách zabúdame na praktickosť a potrebu jednotlivcov. Budujeme od najvyšších poschodí, no nemyslíme na tie najnižšie. Toto som sa snažil mať v živote neustále na pamäti a keď som vstupoval do politiky, povedal som si, že z tejto myšlienky nesmiem nikdy upustiť, inak by som zaprel ideu, o ktorej som presvedčený a ktorej verím.

Keď som vyrastal, snažil som sa viesť hodnotný život a na tomto postaviť svoju budúcnosť. Veľa z toho som našiel v športe, keď som prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami až po mužov, ako futbalový brankár na Myjave. A neskôr spätne som si uvedomil, aké dôležité sú pre deti rôzne aktivity, vďaka ktorým sa z vás stáva lepší človek. Veľa z toho sa začína na detských ihriskách, či na obyčajných otvorených trávnatých plochách. Avšak v dnešnej dobe vnímam, že z našej spoločnosti tieto areály a zelené plochy postupne miznú, resp. sa dostávajú do súkromných rúk.

V tomto prípade platí, že egoistické plány a túžby zakrývajú ľuďom oči, pred hodnotnejšou budúcnosťou našej spoločnosti. Aj z tohto dôvodu som vstúpil do politickej arény, aby som vrátil deťom isté hodnoty, ktoré im súkromný sektor odopiera.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?