Strach a anonymné podpisy

Autor: Roman Vajaš | 14.6.2015 o 20:15 | Karma článku: 3,88 | Prečítané:  153x

 Naposledy sme zaznamenali chystaný štrajk zamestnancov v trnavskej automobilke PSA, ktorí sa dožadujú lepších podmienok.

Počas politickej kampane strany TIP, som už absolvoval množstvo stretnutí. Či už so starostami obcí, ale aj s bežnými občanmi a každému z nich sme sa snažili predostrieť náš program. Náš vlastný koncept, na základe ktorého by malo byť Slovensko postavené. Súbor protikorupčných opatrení, ktoré si môžete pozrieť aj na našej oficiálnej stránke, neustále rozoberáme, pričom zachádzame až do najmenších detailov. Zatiaľ nás postoj našich sympatizantov nesmierne teší a s potešením si všímam, že ich počet narastá, čo nás samozrejme zaväzuje. Prísť o dôveru býva ľahké, no ťažšie si ju znova vydobyť.

Na druhej strane nie sme ani hluchí, respektíve slepí. Nevnímame len problém korupcie, ale aj životné ťažkosti občanov v tomto štáte, ktoré by mali byť vždy stredobodom pozornosti všetkých politických strán a hlavne vlády samotnej. Naposledy sme zaznamenali chystaný štrajk zamestnancov v trnavskej automobilke PSA, ktorí sa dožadujú lepších podmienok. Z môjho pohľadu ide o relevantný postoj a z toho dôvodu ma mrzí, že v dnešnej dobe sa viacerí zamestnanci v podobných firmách boja vystúpiť  so svojimi požiadavkami priamo pred kompetentných, aby len neprišli o svoje zamestnania, pričom niekedy pracujú naozaj v ťažkých podmienkach za malý mesačný príjem, z ktorého naše rodiny horko ťažko vyžijú.

A práve tento spomínaný strach ma mrzí azda najviac. Vôbec nie je správny pre budúcnosť našej krajiny a ak štát a zamestnávatelia nie sú ochotní sa na kompromisoch korektne dohodnúť, nemôžeme tým pádom očakávať, že sa naša spoločnosť zmení postupne k lepšiemu. Strach a anonymné podpisy tomu jasne nasvedčujú.

roman vajaš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Bankár: Sme hákliví na ľudí, čo chodia do banky vkladať peniaze

Martin Techman tvrdí, že polovica hypoték už čoskoro zdražie.

KOMENTÁRE

Keď sa z nájomného vraha stane Superstar

Scény pri prepustení Kajínka pripomínali skôr rockový koncert.


Už ste čítali?