PROTEST DEMONŠTRANTOV: PRESTALI SME S OBČANMI KOMUNIKOVAŤ!

Autor: Roman Vajaš | 24.6.2015 o 8:30 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  155x

Prestali sme s ľuďmi viesť dialóg, ktorý sa nám môže v budúcnosti ešte oveľa viac vypomstiť. V kľúčových otázkach ignorujeme nielen občanov, ale v prvom rade našich voličov, s ktorými nevieme pracovať.  

PROTEST DEMONŠTRANTOV: PRESTALI SME S OBČANMI KOMUNIKOVAŤ!

Hneď na úvod tohto môjho statusu chcem zdôrazniť, že som absolútne proti prejavom násilia, hrubým a urážlivým prejavom a odsudzujem ľudí, ktorí bezdôvodne narušia priebeh akéjkoľvek kultúrno-spoločenskej alebo športovej akcie. Bez akýchkoľvek dôvodov napadnú nevinného človeka / kameramana/, ktorý si len robil svoju prácu. Toto rezolútne odsudzujem.  

Som však presvedčený, že úlohou každého štátu by malo byť  s občanmi v prvom rade jednať a viesť dialóg, o ktorý sa bohužiaľ na Slovensku dlhodobo usiluje vždy len jedna strana.  Odsudzujeme hrubé a urážlivé verbálne a neverbálne prejavy, prejavy násilia, čo je v úplnom poriadku, avšak myšlienku v podobných protestoch nevidíme, lebo máme pred očami iba to spomínané hrubé násilie, ktorú nám podsúvajú médiá, no samotná podstata nám v tomto smere absolútne uniká. 

Hovorí sa: „Hlas ľudu, hlas Boží!“ Tí čo sa zúčastnili protestu boli nielen občania našej krajiny, ale aj z okolitých štátov. To znamená, že všetci sú súčasťou Európy, ktorá sa pričinila o to, aby tieto prejavy násilia, ktoré sa bohužiaľ  stali, vznikli. Už vopred sa dalo predpokladať, že títo ľudia sedieť doma nebudú. Viacero znepriatelených táborov sa spojili pre jednu myšlienku – dať verejne najavo a veľmi hlasno svoj názor. Spoločne ich k tomu európsky parlament vyprovokoval a dnes ich chceme vnímať ako svojich nepriateľov. Presnejšie – nepriateľov štátu, či celej Európy. Ale zabúdame na fakt, že medzi organizátormi a aj medzi ďalšími z nich boli hlavne ľudia, ktorí o žiadne problémy nestáli a vo svojich vyhláseniach to dávali dopredu jasne najavo.

Dnes v nich síce vidíme nepriateľov, ale skutočných vinníkov nechávame na pokoji, čo vyhovuje najmä ľuďom z vlády a europoslancom , ktorí tento citlivý zákon schválili, pričom vôbec nekomunikovali s občanmi svojich krajín, ktorých sa tento problém dotýka azda najviac. Prestali sme s ľuďmi viesť dialóg, ktorý sa nám môže v budúcnosti ešte oveľa viac vypomstiť. V kľúčových otázkach ignorujeme nielen občanov, ale v prvom rade našich voličov, s ktorými nevieme pracovať.     
roman vajaš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?