PROTEST DEMONŠTRANTOV: PRESTALI SME S OBČANMI KOMUNIKOVAŤ!

Autor: Roman Vajaš | 24.6.2015 o 8:30 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  167x

Prestali sme s ľuďmi viesť dialóg, ktorý sa nám môže v budúcnosti ešte oveľa viac vypomstiť. V kľúčových otázkach ignorujeme nielen občanov, ale v prvom rade našich voličov, s ktorými nevieme pracovať.  

PROTEST DEMONŠTRANTOV: PRESTALI SME S OBČANMI KOMUNIKOVAŤ!

Hneď na úvod tohto môjho statusu chcem zdôrazniť, že som absolútne proti prejavom násilia, hrubým a urážlivým prejavom a odsudzujem ľudí, ktorí bezdôvodne narušia priebeh akéjkoľvek kultúrno-spoločenskej alebo športovej akcie. Bez akýchkoľvek dôvodov napadnú nevinného človeka / kameramana/, ktorý si len robil svoju prácu. Toto rezolútne odsudzujem.  

Som však presvedčený, že úlohou každého štátu by malo byť  s občanmi v prvom rade jednať a viesť dialóg, o ktorý sa bohužiaľ na Slovensku dlhodobo usiluje vždy len jedna strana.  Odsudzujeme hrubé a urážlivé verbálne a neverbálne prejavy, prejavy násilia, čo je v úplnom poriadku, avšak myšlienku v podobných protestoch nevidíme, lebo máme pred očami iba to spomínané hrubé násilie, ktorú nám podsúvajú médiá, no samotná podstata nám v tomto smere absolútne uniká. 

Hovorí sa: „Hlas ľudu, hlas Boží!“ Tí čo sa zúčastnili protestu boli nielen občania našej krajiny, ale aj z okolitých štátov. To znamená, že všetci sú súčasťou Európy, ktorá sa pričinila o to, aby tieto prejavy násilia, ktoré sa bohužiaľ  stali, vznikli. Už vopred sa dalo predpokladať, že títo ľudia sedieť doma nebudú. Viacero znepriatelených táborov sa spojili pre jednu myšlienku – dať verejne najavo a veľmi hlasno svoj názor. Spoločne ich k tomu európsky parlament vyprovokoval a dnes ich chceme vnímať ako svojich nepriateľov. Presnejšie – nepriateľov štátu, či celej Európy. Ale zabúdame na fakt, že medzi organizátormi a aj medzi ďalšími z nich boli hlavne ľudia, ktorí o žiadne problémy nestáli a vo svojich vyhláseniach to dávali dopredu jasne najavo.

Dnes v nich síce vidíme nepriateľov, ale skutočných vinníkov nechávame na pokoji, čo vyhovuje najmä ľuďom z vlády a europoslancom , ktorí tento citlivý zákon schválili, pričom vôbec nekomunikovali s občanmi svojich krajín, ktorých sa tento problém dotýka azda najviac. Prestali sme s ľuďmi viesť dialóg, ktorý sa nám môže v budúcnosti ešte oveľa viac vypomstiť. V kľúčových otázkach ignorujeme nielen občanov, ale v prvom rade našich voličov, s ktorými nevieme pracovať.     
roman vajaš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?