JE NAJVYŠSÍ ČAS DAŤ ŠPORTU VÁŽNOSŤ A ZAPOJIŤ DO SPOLUPRÁCE OSOBNOSTI!

Autor: Roman Vajaš | 7.7.2015 o 8:16 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  192x

Zároveň je potrebné do tejto oblasti zapojiť elitné športové osobnosti, ktoré sa nezmazateľnými písmenami zapísali do dejín Slovenska.

Veľmi často je počuť ľudí z oblasti športu, ako dávajú verejne a hlasno osobne najavo, svoju veľkú nespokojnosť s jeho celkovým stavom. Finančne je oproti ostatným dôležitým rezortom odstavený na vedľajšiu koľaj. Mediálna pozornosť je v porovnaní napríklad so zdravotníctvom, či so školstvom takisto podstatne menšia. A keď už tak, zameriavajú sa len na populárne komerčné športy futbal, či hokej a to výlučne na najvyššej úrovni. Ale takmer nikto sa už nepozrie komplexne do hĺbky tejto problematiky, kde by sa mali problémy športu riešiť úplne prioritne už od prvých základov.

Keď sledujeme našich reprezentantov na medzinárodných podujatiach, sem-tam sa síce pristavíme pri vývoji našich talentov, ale ako spoločnosť sa pre nich nespojíme a nepokúsime sa riešiť ich súčasný stav a problémy. Je to na škodu nás všetkých. Z toho dôvodu šport stráca na vážnosti a to sa následne prejavuje pri spomínaných reprezentantoch, ktorí zastupujú našu krajinu. A pritom Slovensko ma z hľadiska histórie úžasnú športovú tradíciu. Pýši sa zbierkami medailí od rôznych majstrovstiev sveta, či Európy až po olympijské hry, ktoré si veľmi radi pripomíname. Dá sa povedať, že práve športovci sú niečo ako vyslanci, resp. zástupcovia  štátu a práve oni nám dávajú pocit hrdosti na to, odkiaľ pochádzame.

Preto by šport nemal byť v úzadí, ale v popredí záujmu našej spoločnosti, ktorý by si zaslúžil svoj dominantný rezort, či podstatne významnejšiu inštitúciu. Tá by mala nielen zastrešovať, ale hlavne riešiť problémy, vytvárať  podmienky pre naše deti a za pomoci ministerstva školstva im umožniť, aby šport a vzdelanie išli spolu ruka v ruke na najvyššej úrovni, na základe čoho budú môcť naše mladé nádeje, ktoré sa vybrali cestou športu, viesť raz plnohodnotný a pokiaľ sa bude dať, čo najúspešnejší život.    

Zároveň je potrebné do tejto oblasti zapojiť elitné športové osobnosti, ktoré sa nezmazateľnými písmenami zapísali do dejín Slovenska. Naposledy sa o to neúspešne pokúšala v hokeji skupina  okolo Richarda  Lintnera zostavená zo skúsených odborníkov, ktorí majú vybudovaný rešpekt nielen po celom svete, ale predovšetkým obrovskú podporu nášho národa. Vďaka nim by bol šport dôveryhodnejší, transparentný a lákavejší, či už pre deti, ale aj pre partnerov, ktorí by mali záujem sa podieľať pri celkovom vývoji  budúcich reprezentantov.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?