Športové kluby postupne odhlasujú svoje tímy zo súťaží.

Autor: Roman Vajaš | 27.8.2018 o 16:27 | (upravené 28.8.2018 o 11:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2320x

"Športové kluby postupne odhlasujú svoje tímy zo súťaží." Možno sa to bude niekomu zdať až extrémné vyhlásenie, ale ak sa pozriete hlbšie do problematiky športu, tak zistíte, že som nie až tak ďaleko od pravdy.

 Dôvod => podpora športu - detí a mládeže!!

 

 Dnešná realita : Futbal -

 

° účasť našich hráčov na MS v 2010 v JAR. koľko peňazí sa z toho použilo na rozvoj športujúcej mládeže? ...väčšinu si rozdelili funkcionári, hráči..

 

° tímy v najvyššej slovenskej futbalovej lige financujú 80% podnikatelia. ak ich to jedného dňa prestane baviť, futbal skončí..  

 

° štát zaviedol "štatút hráča" - SZČO, s tým sú samozrejme spojené zdravotné a sociálne odvody štátu a hráči radšej odchádzajú hrať do okolitých krajín..  

 

° zabúdame na podporu futbalu v obciach. nedeľa vždy bola o kostole a futbale. pomaly, ale iste sa aj tento šport z obce vytráca. a k zlepšeniu tohto stavu neprispieva ani slovenský futbalový zväz, ktorý futbal podmieňuje účasťou aj mládežníckych kategórii. ak obec nemá dostatočný počet detí, nemá futbal. a ak nejaké deti nájde, tak v prvom rade musí za nich platiť zväzu členské. či má obec na chod týchto mládežníckych kategórii, už nikto nerieši. smutné..

 

 ° v prvoligových kluboch dotuje zväz futbalové akadémie sumou cca 100.000 € ročne , plus na ÚTM 30.000€. polovica finančných zdrojov ide na platy trénerov a 65.000,- € im zostáva na činnosť mládežníckych kategórií??? absolútne s dlhodobého hľadiska neživotaschopné. a ešte to futbalový zväz opäť podmieňuje účasťou dorastu v prvej lige. takže, ak náhodou družstvo vypadne do druhej ligy, a po roku sa nevráti, dotáciu 100.000,- € na akadémiu nedostanú. zle, zle, zle...

 

 Preto sa pýtam: " Kedy sa konečne štát - vládni poslanci, zobudia a začnú sa aj touto dôležitou problematikou zaoberať??"..nie som proti rekreačným poukazom, ale ak to takto pôjde s podporou našej mládeže ďalej, tak v budúcnosti do tých kúpeľov budú chodiť len rumuni, srbi a ďalší imigranti. 

 

 roman vajaš
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rebríček slobody tlače je zmanipulovaný, tvrdia politici Smeru

Novinári sa na Slovensku stávajú škodnou, tvrdí mediálny analytik.


Už ste čítali?